Herhangi bir hastalık sahibi olan sigortalılar, yaşı beklemeden istenen gün sayıları ile erken emeklilik hakkından faydalanabilirler.

Engelliler iki şekilde erken emekli olabilir.Sosyal Güvenlik Kurumu ve basında oldukça karıştırılan bu iki emeklilik sisteminin oldukça farklılıkları vardır.

Malulen emeklilikte tek bir hastalıktan %60 İş Görememezlik oranı alınması zorunlu iken, özürlü emeklilik sisteminde birden çok hastalığın ortalamasının %40 ve üzeri olması yeterlidir. Malulen sigortalı hayatı boyunca çalışma hayatında bulunmaz ve kendi işini yapamazken, özürlü emeklilikte hem emekli maaşı alabilir hem de çalışma hayatına devam edebilir. Her ikisiniz aylık bağlama oranları da birbirinden oldukça farklıdır.

Malulen emeklilikte sigortalıdan istenen şartlar zor olmakla birlikte bağlanan emekli aylığı daha yüksektir. Sigortalının hastalığı ve gün sayısına göre erken emekli olabilmeniz için şartlarınız Ali Tezel tarafından değerlendirilip uygun olan statüden emeklilik için yönlendiriliyorsunuz.

Ali Tezel Sosyal Güvenlik Müşavirliği, tüm engelli sigortalılar için çalışma süresine ve dönemine göre özürlü ve malulen emekli olacakların maaşlarını da her ikisine göre hesaplıyor, gerekli takip işlemlerini yapıyor, SGK’danred alınması durumunda ise itiraz işlemleri içinhukuki danışmanlık taleplerini karşılıyoruz.

% 40 engel raporunuz varsa 3600 günle özürlü emekli olun.

Tek bir hastalıktan % 60 engel raporunuz varsa malulen emekli olun ve daha yüksek maaş alın.

Free WordPress Themes, Free Android Games